.

.

22.11.2011

Wspomnienie św. Cecylii

22 listopada Kościół obchodzi wspomnienie św. Cecylii, patronki chórów i muzyki kościelnej. W związku z tym w dniu dzisiejszym składamy podziękowania chórom i zespołom muzycznym naszej parafii. Chór Magnificat liczy obecnie ponad 30 osób i ubogaca liturgię uroczystości w naszej parafii. Chórek dziecięcy Hosanna, w tym roku gromadzi 40 dzieci, które śpiewają w każdą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 11.30. Próby chórku odbywają się w każdy wtorek o godz. 17.00. Zapraszamy do galerii, w której można zobaczyć zdjęcia z dzisiejszej próby. Oba chóry prowadzi nasz organista p. Krzysztof Miziński. Z kolei młodzieżowy zespół muzyczny gra i śpiewa podczas niedzielnej Mszy św. o godz. 19.30. Składamy najlepsze życzenia i jeszcze raz dziękujemy...


Św. Cecylia należy do najsłynniejszych męczennic Kościoła rzymskiego. Żyła na przełomie II i III w. Jako młoda dziewczyna, złożyła ślub czystości. Mimo iż zmuszono ją do małżeństwa z poganinem Walerianem, nie złamała swego przyrzeczenia, lecz pozyskała dla Chrystusa swego męża i jego brata. Wszyscy troje ponieśli śmierć męczeńską.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz