.

.

Kościół Jubileuszowy

Stolica Apostolska udzieliła z okazji celebracji 350-lecia powstania Zgromadzenia Księży Marianów, możliwości uzyskania odpustów zupełnych pod zwykłymi warunkami (spowiedź sakramentalna, Komunia Święta, modlitwa w intencjach Ojca Świętego) dodając modlitwę za Zgromadzenie Księży Marianów lub modlitwę za wstawiennictwem naszego założyciela Świętego Stanisława Papczyńskiego. Nasza świątynia została wliczona w miejsca kultu, gdzie każdego dnia w czasie jubileuszu do dnia 24 października 2023 r. pod podanymi warunkami i dla wszystkich uczestników można uzyskać odpust zupełny.

Modlitwa za Zgromadzenie Księży Marianów.
Panie Jezu Chryste, Zbawicielu nasz, wejrzyj na Zgromadzenie, zebrane w Imię Twoje i Twej Niepokalanej Rodzicielki. Spojrzyj na nie, nawiedzaj i dokonaj w nim tego, co zaszczepiła Twoja prawica. Pomnażaj jego grono i przysparzaj radości. Zgromadź nas ze wszystkich plemion, ludów i narodów. Twój to dom, Panie Jezu, Twój dom. Niech nie znajdzie się w nim kamień, którego by nie położyła Twa święta ręka. A nas wezwanych, zachowaj i uświęcaj, abyśmy wychwalali Twoje święte Imię, spełniali Twoje dzieła i mężnie walczyli w Twoich bojach. Który żyjesz i królujesz na wieki wieków. Amen.

Modlitwa za wstawiennictwem Świętego Stanisława Papczyńskiego.
Święty Ojcze Stanisławie, łaskawy orędowniku u Boga, obrońco uciśnionych i patronie zagrożonego życia, Ty gorliwie służyłeś Jezusowi i Jego Niepokalanej Matce dla ratowania dusz nieśmiertelnych i zawsze litowałeś się wszelką nędzą. Ufny w twoje wstawiennictwo uciekam się do Ciebie i proszę, abyś nie odmawiał mi swej pomocy. Wyjednaj mi u Boga łaskę ...., o którą Cię z ufnością proszę i pomóż mi pełnić w całym moim życiu wolę Ojca Niebieskiego. Amen.

1 komentarz:

  1. Jezusie, Maryjo kocham Was! Ratujcie dusze! Twoja B.

    OdpowiedzUsuń