.

.

Ogłoszenia parafialne

XXX NIEDZIELA ZWYKŁA

25 października 2020 r.

1. W związku z nowymi decyzjami władz państwowych, dotyczącymi wprowadzenia na terenie Warszawy strefy czerwonej, udział wiernych we Mszach Świętych i nabożeństwach w naszym kościele został ograniczony do następujących liczb: kościół górny - 144 osoby, kościół dolny - 65 osób, kaplica bł. Jerzego - 20 osób. Podane liczby obejmują wszystkich uczestników obecnych podczas liturgii. W pierwszej kolejności zapraszamy do kościoła górnego, następnie do dolnego, ewentualnie do kaplicy.

Przypominamy o obowiązku stosowania dystansu społecznego - min. 1,5 metra od innych osób, zakrywania ust i nosa przy pomocy masek i o dezynfekowaniu rąk. Prosimy o zastosowanie się do tych zasad.

Transmisje Mszy św. są dostępne na stronie internetowej: www.online.stegny.marianie.pl. W niedzielę i święta o godz. 10.00, 11.30 i 19.30 oraz w dni powszednie o godz. 18.00.

Zgodnie z ujednoliconą na poziomie Episkopatu Polski formułą, ks. Kardynał Kazimierz Nycz udzielił dyspensy od obowiązku uczestnictwa we Mszy św. w niedziele i święta nakazane, na terenie Archidiecezji Warszawskiej. Skorzystanie z dyspensy oznacza, iż nieobecność na Mszy św. nie jest grzechem.

2. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe. Są one odprawiane: w dni powszednie po Mszach św. wieczornych. W niedzielę o godz. 17.30. Dodatkowo różaniec odmawiany jest w dni powszednie o godz. 8.00. Dzieci zapraszamy na różaniec w poniedziałki, środy i piątki o godz. 17.00, do dolnego kościoła.

3. W przyszłą niedzielę Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w tym dniu będą odprawiane jak w każdą niedzielę, a w przyszły poniedziałek wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św. w tym dniu odprawiane będą godz. 6.30, 7.00, 8.30 i 18.00.

4. W listopadzie przez oktawę Dnia Zadusznego w sposób szczególny pamiętamy w naszych modlitwach o zmarłych. Jedną z form pomagania zmarłym jest zyskiwanie odpustów. W tych dniach wypominki o godz. 8.15 i 17.30, a o godz. 18.00 Msza św. i Nieszpory za zmarłych. Ofiary na Msze św. zbiorowe za zmarłych i wypominki można składać w kancelarii parafialnej. Kartki na wypominki zostały wyłożone na stoliku pod chórem. We wszystkie niedziele listopada Nieszpory za zmarłych o godz. 17.30.

5. W punkcie Parafialnej Caritas, wstrzymane jest do odwołania przyjmowanie odzieży i innych darów.

6. Najnowsze numery tygodników katolickich można nabyć w kiosku parafialnym, obok kaplicy bł. Jerzego. Polecamy artykuł z cyklu ‘Rozmowa Gościa’ pt. „Nie ma Komunii bez jedności”.

7. W imieniu Podopiecznych  Mokotowskiego Hospicjum Świętego Krzyża – pracownicy i wolontariusze Stowarzyszenia zwracają się dziś do Państwa z ogromną prośbą o wsparcie w utrzymaniu prowadzonych przez stowarzyszenie dzieł, to jest: 

• Hospicjum Domowe, dwa Gabinety Lekarskie i Rehabilitacyjne z których mogą korzystać również osoby nieposiadające ubezpieczenia,

• Schronisko dla bardzo ciężko chorych bezdomnych mężczyzn, 

• Punkt pomocy socjalnej, psychologicznej i prawnej dla osób najuboższych oraz dla osób opuszczających jednostki penitencjarne, 

• Punkt wydawania suchego prowiantu z którego korzysta około 60 osób dziennie.

W  wyniku powstałego zagrożenia korona wirusem SARS- CoV-2  stowarzyszenie nie ograniczyło swojej działalności a wręcz przeciwnie działa na „zdwojonych obrotach”. Tym samym zwiększone wydatki wpłynęły  znacząco na nasze trudności finansowe. Będziemy wdzięczni za każde wsparcie. Za okazaną pomoc składamy Państwu z  całego serca Bóg zapłać!

Zbiórka będzie prowadzona przed kościołem.

8. Zbiórka ofiar na wymienione nagłośnienie odbędzie się wyjątkowo w drugą niedzielę listopada.