.

.

Ogłoszenia parafialne


XXV Niedziela Zwykła - 23 września 2017
 


 1. W dzisiejszą niedzielę po Mszach Św. będzie prowadzona przed kościołem zbiórka ofiar do puszek z przeznaczeniem na remont Katedry w Gorzowie Wielkopolskim.
 2. W dzisiejszą niedzielę po wieczornej Mszy św o godz. 19.30 spotkanie dla rodziców uczniów klas II i III gimnazjum, którzy pragną rozpocząć przygotowania do bierzmowania.
 3. Rodziców i dzieci przygotowujące się do pierwszej spowiedzi i pierwszej Komunii Świętej zapraszamy na Mszę Św. w najbliższy poniedziałek - 25 września br. o godz. 17.00 do górnego kościoła
 4. W poniedziałek, tak jak każdego 25 dnia miesiąca po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 20.00 w intencji pokoju na świecie.
 5. Ks. Jarosław zaprasza na spotkanie z Apokalipsą św. Jana w najbliższą środę o godz. 19.00 do górnego kościoła. Tematem rozważań będzie 18 rozdział Apokalipsy.
 6. W czwartek o godz. 18.30 w dolnym kościele katecheza dla kandydatów do bierzmowania z roku drugiego.
 7. W sobotę 7 października 2017 roku, we Wspomnienie Matki Bożej Różańcowej, odbędzie się ogólnopolska modlitwa, pod hasłem „Różaniec do granic”. Tego dnia pielgrzymi z całego kraju udadzą się na granice Polski i tam będą modlić się na różańcu. Przez tę narodową modlitwę, chcemy okazać wierność i posłuszeństwo Maryi oraz przepraszać i wynagradzać, za wszelkie bluźnierstwa i zniewagi przeciw Jej Niepokalanemu Sercu. Pragniemy również błagać przez wstawiennictwo Najświętszej Maryi Panny o opiekę Bożą dla Polski i całego świata. Z naszej parafii jest organizowany wyjazd do kościoła Podwyższenia Krzyża Świętego we wsi Tokary przy granicy z Białorusią. Zapisy przyjmowane są dzisiaj w holu dolnego kościoła, po Mszach Świętych o godz. 10.00, 11.30, 13.00, 18.00 i 19.30, a także w poniedziałek i wtorek po Mszy Świętej wieczornej. Koszt wyjazdu 35 zł. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w tej pielgrzymce. Więcej informacji na plakacie przy wyjściu z kościoła.
 8. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się miesiąc październik. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe które będą się rozpoczyna w niedzielę o godz. 17.30, a dni powszednie po Mszy św. wieczornej odprawianej o godz. 18.00.
 9. Także w przyszłą niedzielę po Mszach św. będzie prowadzona zbiórka ofiar na ławki do kaplicy bł. Jerzego Matulewicza.
 10. Komisariat Policji Warszawa Wilanów przestrzega osoby starsze lub samotne przed osobami dokonującymi oszustw metodą na tzw. „wnuczka”, „kuzyna” lub „policjanta”. Funkcjonariusze Policji, jak również innych instytucji dbających o bezpieczeństwo mieszkańców nigdy nie zwracają się o udostępnienie pieniędzy na rzecz podejmowanych przedsięwzięć i apelują o ostrożność w kontaktach z nieznajomymi.
 11. W kiosku parafialnym można nabyć najnowsze wydania tygodników katolickich: W „Niedzieli” polecamy dodatek dla seniorów pt. „Niezbędnik emeryta”.