.

.

Ogłoszenia parafialne


II Niedziela Zwykła
 20 stycznia 2019 r.
1.      Zapraszamy w dzisiejsza niedzielę na wieczór modlitwy. Rozpoczęcie o godz. 20.30 w kaplicy bł. Jerzego Matulewicza. Chcemy wspólnie być w tym czasie w domu Ojca - ciesząc się Jego obecnością, ucząc się jak być razem i pozwalać, by On nas jednoczył i przemieniał. Więcej informacji na plakatach.
2.      Porządek wizyty duszpasterskiej w najbliższym tygodniu przedstawia się następująco:
*      21 stycznia, poniedziałek - Warneńska 4/51-80, Sewastopolska 1, Sewastopolska 2, Sewastopolska 3 i Sewastopolska 4,
*      22 stycznia, wtorek - Sozopolska 1, Neseberska 1, Neseberska 3, Neseberska 4/1-93
*      23 stycznia, środa - Neseberska 4/94-253, Burgaska 1, Burgaska 3, Burgaska 5,
*      24 stycznia, czwartek - Burgaska 6.
Kolędę rozpoczynamy od godz. 16.30 i odwiedzamy parafian do godz. 22.00. Zawiadomienia o kolędzie są umieszczane w skrzynkach pocztowych.
Na tym zakończymy tegoroczną wizytę duszpasterską. Dziękujemy tym wszystkim, którzy otworzyli przed nami drzwi swoich mieszkań i nas przyjęli, dzielili się swoim doświadczeniem, wiarą i uwagami. Osoby, których nie było podczas planowanej kolędy w domach, a chciałby przyjąć księdza z wizytą duszpasterską, prosimy o zgłoszenie się telefonicznie w kancelarii parafialnej w godzinach jej pracy, lub drogą elektroniczną pod adresem e-mail: stegny@marianie.pl.
3.      Zapraszamy studentów i młodzież pracującą do 29 roku życia do nowo powstającego Duszpasterstwa Akademickiego „Schronisko”. Pierwsze spotkania w najbliższą środę o godz. 20.00 w sali Jerycho w dolnym kościele.
  1. Parafialny Zespół Caritas zaprasza osoby chore, starsze i samotne na Mszę św., która będzie sprawowana 26 stycznia br. (sobota) o godz. 11.00 w górnym kościele. Po Mszy św. odbędzie się spotkanie opłatkowe w dolnym kościele. Zaproszenia na to spotkanie w dzisiejszą niedzielę po Mszach św. rozdają panie z Caritasu.
  2. W przyszłą niedzielę od godz. 14.00 w Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie odbędzie się spotkanie młodych „Panama w Warszawie” w łączności z 34. Światowymi Dniami Młodzieży. Będzie to okazja do wspólnej modlitwy z Papieżem Franciszkiem i młodzieżą obecną w tych dniach w Panamie. Konferencję wygłosi Ks. Abp Grzegorz Ryś. Podczas spotkania przewidziana jest Eucharystia, wspólne czuwanie przy ikonie Matki Bożej, uwielbienie, a także łączenie się na żywo z młodzieżą w Panamie.
  3. Także w przyszłą niedzielę o godz. 16.30 w dolnym kościele odbędzie się koncert kolęd w wykonaniu Olgi Szomańskiej, pt. "Kolędowa". Usłyszymy tradycyjne najpiękniejsze kolędy polskie i światowe, a także utwory Zbigniewa Preisnera, Piotr Rubika i Anny German.
  4. Nauki przedmałżeńskie w naszej parafii rozpoczną się 5 lutego br. (wtorek) o godz. 19.00. Nauki prowadzą: ks. Piotr Kieniewicz MIC oraz małżeństwo Małgorzata i Krzysztof Choromańscy. Zapisy podczas pierwszego spotkania w Sali Aniołów.
  5. W kiosku parafialnym obok kaplicy bł. Jerzego można nabyć tygodniki katolickie. W tym tygodniu polecamy artykuły na temat Światowych Dni Młodzieży w Panamie.