.

.

Ogłoszenia parafialne


XXXII Niedziela Zwykła - 10 listopada 2019 r.
1. W dzisiejszą niedzielę 12 listopada obchodzimy XI Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym pod hasłem „Sudan Południowy - Przemilczane Cierpienie”. Ofiary na ten cel można składać do skarbonki pod chórem.
2. Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę do puszek z przeznaczeniem na wymianę nagłośnienia w naszym kościele w wysokości 3 600 zł.
3. Małżeństwa borykające się z trudnościami w poczęciu potomstwa zapraszają w dzisiejszą niedzielę na Mszę Św., o godz. 16.00 do kaplicy bł. Jerzego Matulewicza. Mszę świętą poprzedzi Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00.
4. We wszystkie niedziele listopada zapraszamy na Nieszpory za zmarłych o godz. 17.30.
5. Konferencja i wymiana tajemnic różańcowych dla męskich Kół Żywego Różańca w dzisiejszą  niedzielę o godz. 19.00 w kaplicy bł. Jerzego.
6. W poniedziałek - 11 listopada - przypada 101 rocznica odzyskania niepodległości. W tym dniu w sposób szczególny pamiętamy i modlimy się w intencji naszej Ojczyzny. Msze św. w tym dniu będą odprawiane w naszym kościele jak w dni powszednie.
7. W tym dniu - 11 listopada - w Świątyni Opatrzności Bożej uroczysta Msza św o godz. 9.00, a o godz. 17.00 okolicznościowy koncert w wykonaniu Zespołu ‘Mazowsze’.
8. Zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie w najbliższą środę, 13 listopada br. po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00. Po nabożeństwie spotkanie dla wspólnoty „Totus Tuus” w salce Hosanna.
9. W bieżącym tygodniu będziemy przeżywali w naszej parafii Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Matki Miłosierdzia - dzień odpustu. Program przedstawia się następująco:
piątek - 15 listopada 2019 - wigilia Uroczystości Najświętszej Maryi Panny Matki Miłosierdzia - kazanie głosi: ks. Piotr Kieniewicz MIC, sekretarz Polskiej Prowincji Zgromadzenia Księży Marianów. 17.00 - Spowiedź, 17.15 - Różaniec, 18.00 - Msza św. z nieszporami o Najświętszej Maryi Pannie z wigilii uroczystości. Oprawa muzyczna - Schola Cantorum Beati Vladislai. Po Mszy św. wieczornej koncert gregoriańskich śpiewów maryjnych „Ave Maris Stella”.
W tym dniu podczas Mszy św. wieczornej modlimy się w intencji ochrony życia od poczęcia do naturalnej śmierci. Zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu w tych intencjach, po koncercie do górnego  kościoła.
sobota - 16 listopada 2019 - Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Matki Miłosierdzia - kazania głosi: ks. Adam Stankiewicz MIC, wice-kustosz Sanktuarium Maryjnego w Licheniu. O godz. 7.00 i 8.30 - Msza św. z kazaniem odpustowym. Od 9.30 - 17.00 - Adoracja Najświętszego Sakramentu, 15.00 - Koronka do Bożego Miłosierdzia, 17.00 - Różaniec, 18.00 - Msza św. odpustowa z oprawą muzyczną scholi Stegna Nostra i procesja eucharystyczną.
10.  Rycerstwo Niepokalanej” działające przy Świątyni Opatrzności Bożej serdecznie zaprasza w sobotę, 16 listopada na konferencję pt. „Oddychać Maryją - świadectwo Prymasa kard. Stefana Wyszyńskiego”. Szczegóły na plakatach.
11.  W poniedziałek 18 listopada o godz. 19.00 zapraszamy do kaplicy bł. Jerzego na modlitwę w duchu Taize oraz spotkanie z wolontariuszami z Niemiec i Japonii. Po spotkaniu będzie się można zapisać na tegoroczne Europejskie Spotkanie Młodych Taize we Wrocławiu.
12.  Organizujemy kurs przygotowujący do bierzmowania dla dorosłych. Osoby, które chciałyby przyjąć ten sakrament, prosimy o zgłaszanie się dzisiaj do zakrystii lub w ciągu tygodnia do kancelarii.
13.  W kiosku parafialnym obok kaplicy bł. Jerzego można nabyć prasę katolicką. W czasopismach wiele artykułów na temat Odzyskanej Niepodległości.