.

.

Ogłoszenia parafialne

III Niedziela Zwykła
Niedziela Słowa Bożego
26 stycznia 2020 r.

1. W dzisiejszą niedzielę zapraszamy do dolnego kościoła na godz. 16.00 na koncert kolęd w wykonaniu Haliny Frąckowiak.

2. W najbliższy wtorek, 28 stycznia o godz. 19.00 w archikatedrze warszawskiej zostanie odprawiona Msza Święta pod przewodnictwem Jego Ekscelencji Arcybiskupa Wojciecha Polaka - Arcybiskupa Gnieźnieńskiego Prymasa Polski w intencji błogosławionych owoców beatyfikacji Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego. Do udziału w tej Mszy Świętej zaproszeni są kapłani wierni między innymi dekanatu wilanowskiego, a w tym i naszej parafii. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy w tej intencji.

3. Porządek wizyty duszpasterskiej w najbliższym tygodniu przedstawia się następująco:
27 stycznia, poniedziałek - Marsylska 9/45-98, Nicejska 1/1-159,
28 stycznia, wtorek - Nicejska 1/160-303,
29 stycznia, środa - Nicejska 1/304-388, Korsykańska 1, Korsykańska 3, Korsykańska 5/1-51,
30 stycznia, czwartek - Korsykańska 5/52-104, Korsykańska 7, Mangalia 2, Sobieskiego 43.

Kolędę rozpoczynamy od godz. 16.30 i odwiedzamy parafian do godz. 22.00. Zawiadomienia o kolędzie są umieszczane w skrzynkach pocztowych.

Na tym zakończymy tegoroczną wizytę duszpasterską. Dziękujemy wszystkim, którzy otworzyli przed nami drzwi swoich mieszkań i nas przyjęli, dzielili się swoim doświadczeniem, wiarą i uwagami. Osoby, których nie było podczas planowanej kolędy w domach, a chciałby przyjąć księdza z wizytą duszpasterską, prosimy o zgłoszenie się telefonicznie lub osobiście w kancelarii parafialnej w godzinach jej pracy, lub drogą elektroniczną pod adresem e-mail: stegny@marianie.pl.

4. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca; o godz. 8.00 - różaniec, o 8.30 - Msza św. wynagradzająca za grzechy popełnione przeciwko Niepokalanego Serca Maryi. Po Mszy św., około 9.45, spotkania dla Wspólnoty Żywego Różańca i wymiana tajemnic różańcowych w dolnym kościele.

5. W przyszłą niedzielę Święto Ofiarowania Pańskiego. Msze św. w tym dniu będą odprawiane tak jak w każda niedzielę. Poświęcenie gromnic na początku każdej Mszy świętej. Świece można nabyć w kiosku parafialnym i w kancelarii. Prosimy o zabezpieczenie świec tak, aby nie lać wosku na ławki i posadzkę. Dzień 2 lutego to także Dzień Życia Konsekrowanego. Ofiary składane na tacę w tym dniu są przeznaczone na zakony klauzurowe.

6. Spotkania Bractwa Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny odbędzie się w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 8.00 w kaplicy bł. Jerzego Matulewicza.

7. Także w przyszłą niedzielę o godz.16.oo zapraszamy do dolnego kościoła na kolejną projekcję filmu dokumentalnego pt: „Wszystko o człowieku”. Prawdziwa historia dwóch braci, którzy podróżują po świecie w poszukiwaniu odpowiedzi na  pytania: „Kim jest człowiek? Jaki jest sens ludzkiego życia? Dlaczego cierpimy?”. Ich życiowa wyprawa do różnych środowisk ludzkiej biedy, spotkania z ludźmi, wymiana doświadczeń lecz przede wszystkim podróż do własnego wnętrza sprawia, że doświadczą czegoś, co na zawsze zmieni ich życie. Film porusza serca i umysły tysięcy widzów na całym świecie.

8. Również w przyszłą niedzielę - pierwszą miesiąca - po mszach św. członkowie wspólnot parafialnych będą prowadzić zbiórkę ofiar na wymienione nagłośnienie w naszym kościele.

9. W kiosku parafialnym obok kaplicy bł. Jerzego Matulewicza można nabyć czasopisma katolickie. Polecamy ‘Temat Gościa’ o 75. Rocznicy Wyzwolenia Obozu Koncentracyjnego Auschwitz.