.

.

Ogłoszenia parafialne

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO
31 maja 2020 r.

1. W nawiązaniu do komunikatu ks. kardynała od dnia jutrzejszego zostają ograniczone transmisje internetowe mszy św. z naszego kościoła. Msze św. będziemy transmitować: w dni powszednie o godz. 18.00, a w niedzielę o godz. 10.00.

2. Składamy serdeczne podziękowania Panom ze wspólnoty „Totus Tuus” za wszelką pomoc okazaną podczas czasu wprowadzonych obostrzeń.

3. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wszelkie ofiary, które przekazujecie Państwo na konto naszej parafii. Została uruchomiona możliwość składania ofiar on-line na rzecz parafii poprzez parafialną stronę internetową.

4. Zostały zniesione limity osób mogących przebywać w kościele. Przypominamy że w kościele nadal obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa przy pomocy części odzieży lub masek, a także zachowanie odpowiednich odległości między sobą.

5. Zapraszamy w dzisiejszą niedzielę na ostatnie nabożeństwa majowe odprawiane po mszy św. o godz. 18.00. Od jutra zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Jezusowego, które będą odprawiane w czerwcu według następujące porządku: w niedziele o godz. 17.30, a w dni powszednie po mszy św. wieczornej.

6. W dniu jutrzejszym przeżywać będziemy w naszej parafii 27. rocznicę poświęcenia naszego kościoła. Uroczystej Mszy św. o godz. 18.00, będzie przewodniczył Prowincjał Zgromadzenia Marianów - ks. Tomasz Nowaczek MIC.

7. Od poniedziałku do soboty zapraszamy do kaplica bł. Jerzego Matulewicza na adorację Najświętszego Sakramentu w godzinach od 9.00 - 17.45. W kaplicy będzie można też skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania - w tym tygodniu od poniedziałku do czwartku, w godz. 15.00 do zakończenia adoracji.

8. Ks. Proboszcz zaprasza na spotkanie liderów wspólnot parafialnych w najbliższy wtorek o godz. 19.30 do dolnego kościoła.

9. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca;
w czwartek - święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana: o godz. 18.00 - Msza św. w intencji kapłanów i braci marianów posługujących w tutejszym kościele i klasztorze. Po Mszy św. wieczornej Adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji kapłanów do godz. 20.00.
w piątek: odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godziny 9.00; o godz. 15.00 koronka do Bożego Miłosierdzia; spowiedź dla wszystkich od godz. 16.00. Dodatkowa Msza św. dla dzieci o godz. 17.00.
w sobotę: o godz. 8.00 - różaniec, o 8.30 - Msza św. wynagradzająca za grzechy popełnione przeciwko Niepokalanego Serca Maryi. Po mszy św. nie będzie spotkania Wspólnoty Żywego Różańca.

10. Comiesięczne spotkania Bractwa Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny odbędzie się w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 8.00 w kaplicy bł. Jerzego Matulewicza.

11. W przyszłą niedzielę - pierwszą miesiąca - po mszach św. członkowie wspólnot parafialnych będą prowadzić zbiórkę ofiar na wymienione nagłośnienie w naszym kościele.

12. Najnowsze numery tygodników katolickich można ponownie nabywać w kiosku parafialnym obok kaplicy bł. Jerzego.