.

.

Ogłoszenia parafialne

 XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA 

1 sierpnia 2021 r.

1. Comiesięczne spotkania Bractwa Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny odbędzie się w dzisiejszą niedzielę po Mszy św. o godz. 7.00 w kaplicy bł. Jerzego Matulewicza i rozpocznie się Godzinkami do Najświętszej Maryi Panny.

2. W dzisiejszą niedzielę - pierwszą miesiąca - po mszach św. można złożyć do koszyków ofiary na malowanie filarów górnego kościoła i dolnego kościoła.

3. Transmisje mszy św. z naszego kościoła na parafialnej stronie internetowej odbywają się w dni powszednie o godz. 18.00 i w niedziele o godz. 10.00.

4. 2 sierpnia we wszystkich kościołach parafialnych można uzyskać odpust zupełny zwany Porcjunkulą, pod zwykłymi warunkami. Odpust ten może uzyskać każdy wierny, który w tym dniu pobożnie nawiedzi kościół parafialny i odmówi w nim ‘Ojcze nasz’ i ‘Wierzę w Boga’.

5. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca; 

a. w czwartek: po Mszy św. o godz. 8.30 rozpoczęcie całodniowej Adoracji Najświętszego Sakramentu w górnym kościele; o godz. 18.00 - Msza św. w intencji kapłanów i braci marianów posługujących w tutejszym kościele i klasztorze. Po mszy św. wieczornej Adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji kapłanów do godz. 20.00.

b. w piątek - Święto Przemienienia Pańskiego: o godz. 15.00 - koronka do Bożego Miłosierdzia; spowiedź dla wszystkich od godz. 16.00. Nie będzie dodatkowej mszy św o godz. 17.00.

c. w sobotę: o godz. 8.00 - różaniec, o 8.30 - Msza św. wynagradzająca za grzechy popełnione przeciwko Niepokalanego Serca Maryi. Po Mszy św., około 9.45, spotkania dla Wspólnoty Żywego Różańca i wymiana tajemnic różańcowych w dolnym kościele. 

6. W związku ze zbliżającą się uroczystością beatyfikacji Kardynała Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży Czackiej w naszej archidiecezji trwa duchowe przygotowanie wiernych do tej uroczystości. Rekolekcje są dostępne na stronach internetowych pod adresem: beatyfikacja33.pl. Rekolekcje zainauguruje ksiądz kardynał Kazimierz Nycz podczas mszy świętej odprawianej w piątek, 6 sierpnia o godz. 6.00 w kościele Świętego Ducha przy ul. Długiej rozpoczynającej 310. Warszawską Pielgrzymkę Pieszą.

7. W przyszłą niedzielę po mszy św. o godz. 18.00, w kaplicy bł. Jerzego, spotkanie dla męskich kół Żywego Różańca.

8. W kiosku parafialnym obok kaplicy bł. Jerzego można nabyć najnowsze numery tygodników katolickich. Polecamy temat „Gościa Niedzielnego” - ‘Prawie 700 mln ludzi na świecie głoduje’.