.

.

Ogłoszenia parafialne

 XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA

17 października 2021 r.

1. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w kaplicy bł. Jerzego. Adoracja trwa w ciszy w godz. 9.00 - 18.00 od poniedziałku do piątku. 

2. Nabożeństwa różańcowe są odprawiane: w dni powszednie po Mszach św. wieczornych. W niedzielę o godz. 17.30. Dodatkowo różaniec odmawiany jest w dni powszednie o godz. 8.00. Dzieci zapraszamy na różaniec w poniedziałki, środy i piątki o godz. 17.00 do dolnego kościoła.

3. We wtorek liturgiczne wspomnienie bł. Jerzego Popiełuszki, kapłana i męczennika, a piątek wspomnienie liturgiczne św. Jana Pawła II, papieża.

4. Odnowa w Duchu Świętym "Miłosierdzie" zaprasza na Rekolekcje Ewangelizacyjne Odnowy, które prowadzą do osobistego spotkania z Bogiem, pogłębienia wiary i zaprzyjaźnienia się z Duchem Świętym. Spotlkania odbywają się we  wtoreki o godz. 19.15 w dolnym kościele. Katechezy głosi ks. Grzegorz Leszczyk MIC.

5. Zapraszamy na koncert nowego Chóru Kameralnego Invicta pod dyrekcją Jakuba Kaczmarka. Zespół zaprezentuje autorskie Misterium "Et in Arcadia ego" na chór mieszany i interludia elektroniczne. Koncert odbędzie się w sobotę 23 października 2021 r. o godz. 20.00 w naszej Parafii. W programie m. in.:  Mendelssohn, Bruckner, Manuel, Taverner, Britten, Bardos i Kilar.

6. Przyszła niedziela jest Niedzielą Misyjną. Będziemy gościć w naszej parafii misjonarza, marianina - ks. Krzysztofa Pazio MIC z Kamerunu. Ks. Krzysztof wygłosi kazania, a po Mszach św. będzie prowadził przed kościołem zbiórkę ofiar na cele misyjne w Kamerunie.

7. W listopadzie przez oktawę Dnia Zadusznego w sposób szczególny pamiętamy w naszych modlitwach o zmarłych. Jedną z form pomagania zmarłym jest zyskiwanie odpustów. W tych dniach wypominki o godz. 8.15 i 17.30, a o godz. 18.00 Msza św. i Nieszpory za zmarłych. Ofiary na Msze św. zbiorowe za zmarłych i wypominki można składać w kancelarii parafialnej. Kartki na wypominki zostały wyłożone na stoliku pod chórem.

8. W kiosku parafialnym obok kaplicy bł. Jerzego są dostępne najnowsze numery tygodników katolickich. W „Gościu Niedzielnym” polecamy artykuł na temat św. Maksymiliana, którego 50. rocznicę wyniesienia na ołtarze przeżywamy w tych dniach.