.

.

Ogłoszenia parafialne

XXIV Niedziela Zwykła
16 września 2018 r.

1.     Przedszkolaków i ich rodziców zapraszamy na niedzielne Msze św. o godz. 11.30 do dolnego kościoła.

2.     Od poniedziałku rozpoczynamy w naszej parafii nauki przedmałżeńskie. Rozpoczęcie o godz. 19.00 w Sali Aniołów. Zapisy podczas pierwszego spotkania. Planowane zakończenie kursu - 19 listopada br.
3.     Trwają przygotowania do uroczystości I Komunii Świętej w naszej parafii, która odbędzie się w sobotę 11 maja 2019 r. Zapraszamy dzieci i ich rodziców na rozmowę wstępną we wtorki i czwartki września w godz. 18.00 - 20.00 do kancelarii parafialnej bez wcześniejszego umawiania. Zapisy przyjmujemy do 27 września br.
4.     Zapraszamy na Mszę św. z modlitwą o uzdrowienie w najbliższy wtorek o godz. 19.00 do górnego kościoła.
5.     Dzieci, które posiadają talent muzyczny i lubią śpiewać zapraszamy do chórku "Hosanna". Chórek zapewnia oprawę muzyczną niedzielnej Mszy Świętej o godzinie 11.30. Chętnych zapraszamy na próbę - w każdy czwartek o godzinie 16.45, salka nad zakrystią.
6.     Wspólnota Odnowy w Duchu świętym zaprasza na Mszę św. w intencji ochrony życia od poczęcia do naturalnej śmierci w najbliższy piątek o godz. 18.00 i na adorację Najświętszego Sakramentu w tych intencjach do godz. 21.00 w górnym kościele.
7.     Kręgi Rodzin Domowego Kościoła istniejące przy naszej parafii zapraszamy na wspólną Mszę się rozpoczynającą nowy rok pracy formacyjnej w najbliższą sobotę o godz. 10.00 do kaplicy bł. Jerzego Matulewicza.
8.     W przyszłą niedzielę - 23 września br. - w związku z Pielgrzymką Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę i Dnia Świętości Życia Małżeńskiego będziemy modlić się w intencji małżeństw  i dziękować Bogu za otrzymane łaski. Podczas każdej Mszy św. po homilii będzie miał miejsce uroczysty obrzęd odnowienia przyrzeczeń małżeńskich.
9.     Także w przyszłą niedzielę ks. Ryszard Halwa z Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia, wygłosi kazania nt. Świętości życia. Po Mszach świętych będzie rozprowadzał za ofiarę czasopismo „Moja Rodzina” i kalendarze na 2019 r. ilustrowane zdjęciami dzieci. Dochód ze zbiórki będzie przeznaczony na utrzymanie ośrodka dla samotnych matek i ofiar przemocy.
10. Tygodniki katolickie można nabyć w kiosku parafialnym koło kaplicy bł. Jerzego. W „Niedzieli” polecamy artykuł pt. „Śladami zamordowanych franciszkanów”.