.

.

Ogłoszenia parafialne

VII NIEDZIELA WIELKANOCY

UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

16 maja 2021 r.

1. Obecnie obowiązują następujące limity osób mogących przebywać w kościele: - w kościele górnym - 74 osoby, - w kościele dolnym - 30 osób, - w kaplicy - 9 osób. W dni powszednie Msza św. jest odprawiana tylko w kościele górnym. Transmisje Mszy św. na stronie: online.stegny.marianie.pl : w niedziele transmitujemy wszystkie Msze św., a w dni powszednie: msze św. o godz. 7.00, 8.30 i 18.00.

2. W dzisiejszą niedzielę po ostatniej wieczornej mszy świętej zapraszamy na wieczór modlitwy z cyklu ‘Żywe kamienie’.

3. Od jutrzejszego poniedziałku w kolejne dni powszednie aż do końca maja, dzieci przystępujące do Pierwszej Komunii Świętej będą przeżywały swój biały tydzień. Przy uwzględnianiu limitów będą one miały pierwszeństwo wejścia - wraz z jednym rodzicem. Aby ułatwić uczestnictwo w religijnych praktykach, począwszy od jutra, nabożeństwo majowe będzie odprawiane dodatkowo także po porannej mszy świętej o 8.30. 

4. W ciągu tygodnia, od poniedziałku do piątku w kaplicy bł. Jerzego Matulewicza trwa Adoracja Najświętszego Sakramentu w godzinach od 9.00 - 17.45. 

5. Msza święta z modlitwą o uzdrowienie będzie odprawiona we wtorek 18 maja br. o godz. 19.15 w górnym kościele. Po Mszy św. błogosławieństwo wody, soli i oliwy z oliwek.  Oliwę z oliwek przynosimy we własnym zakresie. 

6. Msza w intencji ochrony życia od poczęcia do naturalnej śmierci będzie odprawiona w piątek 21 maja br. o godz. 18.00 w górnym kościele.

7. Zapraszamy na kolejny dzień skupienia dla kobiet z cyklu „Weź oddech” pt. ‘PRZYJACIÓŁKA BOGA’ - w sobotę w godzinach od 10.00 - 13.00 w dolnym kościele. W programie: konferencja, adoracja, msza święta i możliwość spowiedzi. Obowiązują zapisy pod numerem telefonu: 513-172-266.

8. W najbliższą sobotę o godz. 20.00 w górnym kościele odbędzie się Koncert Dyplomowy Muzyki Poważnej pod dyrekcją Jakuba Kaczmarka w klasie dyrygentury chóralnej prof. dra hab. Bogdana Goli Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina. Więcej informacji na wywieszonych plakatach. Koncert będzie transmitowany na parafialnym kanale YouTube.

9. Także w najbliższą sobotę Wigilia Uroczystości Zesłania Ducha Świętego. W programie: o godz. 21.30 - nieszpory, konferencja, adoracja Najświętszego Sakramentu, a o godz. 23.00 - Msza św. z Wigilii Zesłania Ducha Świętego.

10. W kiosku parafialnym obok kaplicy bł. Jerzego Matulewicza można nabyć tygodniki katolickie. W tygodniku „IDZIEMY” polecamy artykuł o. Jacka Salija pt. „Czy Ewangelia dopuszcza rozwody?”