.

.

Chór parafialny Effatha

Chór powstał w 1982 roku z inicjatywy pracującego wówczas w parafii na Stegnach, organisty pana Andrzeja Teleszko. Pan Andrzej podjął się trudnej pracy organizowania zespołu. Początkowo była to kilkunastoosobowa grupa tworząca czterogłosowy chór mieszany. Był to czas Bożego Narodzenia, zatem pierwszym repertuarem były kolędy. Z upływem czasu pojawiały się w repertuarze inne pieśni religijne oraz ambitniejsze dzieła takich kompozytorów jak: Wacław z Szamotuł, W.A. Mozart, J. Haydn, ks. E. Gruberski, F. Nowowiejski, M. Kurpiński, J. Maklakiewicz i inni.

W latach 1982 – 1994 chór parafialny pracował z trzema kolejno zmieniającymi się dyrygentami. Ś.p Andrzej Teleszko prowadził zespół do 1986 roku. W latach 1986-1991 dyrygentem został Andrzej Cieślewski, pracujący również jako organista w naszej parafii. Przez kolejne trzy lata do roku 1994 kierownictwo nad zespołem objął Pan Jan Wiącek. W latach 1994-2014 roku dyrygentem chóru był Pan Krzysztof Miziński, organista parafii, a w następnych latach funkcję tę pełnił Pan Dominik Mazan.

Od 2005 roku, zespół bierze udział w spotkaniach kolędowych, które odbywają się, każdego roku w pierwszą niedzielę stycznia, w kościele św. Anny w Wilanowie. Śpiewał także poza granicami kraju, w wielu świątyniach w Wilnie. Przez wiele lat współpracował z orkiestrą dętą z parafii św. Katarzyny pod dyrekcją Kazimierza Ołtarzewskiego. Z orkiestrą tą koncertował w Busko-Zdroju z okazji 30 rocznicy święceń kapłańskich ks. Józefa Maja. Przygotowywał również wspólne koncerty z okazji uroczystości parafialnych.

Chór liczy obecnie 30 osób. Swoją obecnością ubogaca liturgię, a proszony jest również często o oprawę muzyczną uroczystości ślubnych.

Opiekunem duchowym do sierpnia 2005 roku był ks. proboszcz Tadeusz Mierzwiński MIC, a po nim opiekę tę przejął ks. proboszcz Bogusław Binda MIC.

Parafian, którzy pragną chwalić Boga śpiewem i wzbogacać w ten sposób liturgię, serdecznie zapraszamy.

Opiekun grupy: ks. Marek Otolski MIC
Prowadzący grupę: Państwo Ostrowscy.