.

.

Ogłoszenia parafialne

XIII NIEDZIELA ZWYKŁA

26 czerwca 2022 r.

1. W środę przypada Uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła. Zbiórka ofiar na tacę z przeznaczeniem na daninę św. Piotra odbędzie się w przyszłą niedzielę.

2. Do czwartku włącznie zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Jezusowego po mszy św. wieczornej.

3. Msza święta w intencji osób dyżurujących podczas codziennej adoracji w kaplicy bł. Jerzego zostanie odprawiona w czwartek o godz. 18.00. Po mszy św. spotkanie w dolnym kościele. W lipcu i sierpniu nie będzie adoracji w kaplicy. W te miesiące zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w czwartki do górnego kościoła.

4. Fundacja Vocati zaprasza dzieci w wieku od 6 - 10 lat, w dniach od 27 czerwca - 1 lipca br. w godzinach od 9.00 - 14.00 na „Wakacje Pełne Pasji” do sali Fundacji w dolnym kościele.

5. W tym tygodniu przypadają pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

a. w piątek: odwiedziny chorych z posługą sakramentalną po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym. Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00. Spowiedź dla wszystkich od godz. 16.00.

b. w sobotę: o godz. 8.00 - różaniec, o 8.30 - msza św. wynagradzająca za grzechy popełnione przeciwko Niepokalanemu Sercu Maryi. Po mszy św., około godz. 9.45, spotkanie dla Wspólnoty Żywego Różańca i wymiana tajemnic różańcowych w dolnym kościele.

6. Kancelaria Parafialna w miesiącach: lipcu i sierpniu będzie czynna od poniedziałku do piątku w godzinach od 16.00 - 18.00 i w soboty w godz. od 10.00 - 12.00.

7. Spotkania Bractwa Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny odbędzie się w przyszłą niedzielę po mszy św. o godz. 8.00 w kaplicy bł. Jerzego Matulewicza.

8. Informujemy, że 3 lipca br. (przyszła niedziela) biblioteka parafialna będzie czynna po raz ostatni przed przerwą wakacyjną. Prosimy zaopatrzyć się w lekturę.

9. Trwa głosowanie na projekty zgłoszone w ramach 9. edycji Budżetu Obywatelskiego. Do 30 czerwca, każdy mieszkaniec Warszawy może wybierać, między innymi, spośród 81. projektów zlokalizowanych na Mokotowie. Wśród nich znajdują się udogodnienia komunikacyjne, inwestycje w zieleń miejską i nowe miejsca rekreacji, liczne wydarzenia kulturalne oraz zajęcia edukacyjne i sportowe dla dzieci, dorosłych i seniorów. Na realizację tych projektów w Dzielnicy Mokotów zaplanowano ponad 8,5 miliona złotych. Oddać głos można przez Internet na stronie bo.um.warszawa.pl lub przy użyciu karty do głosowania w Urzędzie Dzielnicy Mokotów ul. Rakowiecka 25/27.

10. W kiosku parafialnym obok kaplicy bł. Jerzego można nabyć prasę katolicką. Polecamy w „Gościu Niedzielnym” wakacyjny cykl gościa „Smaczna Polska”.