.

.

Ogłoszenia parafialne

XI NIEDZIELA ZWYKŁA
16 czerwca 2024 r.

1. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Jezusowego, które są odprawiane w niedzielę i święta o godz. 17.30, a w dni powszednie po mszy św. wieczornej.

2. W poniedziałek, 17 czerwca br. o godz. 19.00 nabożeństwo pokutne wraz ze spowiedzią dla kandydatów do bierzmowania. Po nim odbędzie się próba. 

3. Vocati zaprasza we wtorek, 18 czerwca br. o godz. 18.00 na ostatni przed wakacjami „wieczór z tatą”. Będzie okazja do stworzenia zjeżdżalni zakładanej na schody. Zapraszamy ojców z dziećmi w wieku od 5 do 12 lat.

4. We czwartek podczas mszy św. o godz. 18.00, ks. bp Rafał Markowski udzieli młodzieży i dorosłym naszej parafii Sakramentu Bierzmowania. W tym dniu nabożeństwo czerwcowe wyjątkowo po mszy św. o godz. 8.30. Kandydatów do bierzmowania i świadków prosimy o przybycie do kościoła najpóźniej do godz. 17.30.

5. Msza św. w intencji ochrony życia od poczęcia do naturalnej śmierci będzie odprawiana w piątek, 21 maja br. o godz. 18.00. Po mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu w tych intencjach do godz. 21.00 w górnym kościele. 

6. Także na tę mszę św. zapraszamy dzieci i młodzież, nauczycieli i katechetów z okazji zakończenia Roku Szkolnego.

7. Ostatnie zebranie dotychczasowej Parafialnej Rady Duszpasterskiej odbędzie się 25 czerwca br. o godz. 19.30.

8. Osoby chętne do podjęcia pracy w charakterze zakrystianina proszone są o kontakt z ks. proboszczem.

9. Poszukujemy też katechetów lub katechetki do nauki religii w przedszkolach od nowego roku szkolnego. Więcej informacji na ten temat u ks. proboszcza.

10. Kancelaria Parafialna w miesiącach: lipcu i sierpniu będzie czynna od poniedziałku do piątku w godzinach od 16.00 - 18.00 i w soboty w godz. od 10.00 - 12.00.

11. Zapraszamy na mariańskie rekolekcje studenckie w pięknie położonym domu w Beskidzie Żywieckim w dniach od 17 do 22 sierpnia br. Rekolekcje poprowadzą marianie: ks. Mateusz Turkowski oraz ks. Tomasz Sadłowski. Koszt pobytu z pełnym wyżywieniem to 600 zł. Zapisy u ks. Tomasza. 

12. W kiosku parafialnym można nabyć najnowsze wydania tygodników katolickich. W tygodniku „Gość Niedzielny” polecamy ‘Temat Gościa’ pt. „Marsze dla Życia i Rodziny”. Ukazał się też nowy numer miesięcznika dla dzieci „Mały Gość Niedzielny” z dodatkiem w postaci plakatu reprezentacji Polski i terminarzem turnieju.