.

.

Ogłoszenia parafialne


III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
3 marca 2024 r.

1. Spotkania Bractwa Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny z dzisiejszej niedzieli  jest przeniesione na przyszłą niedzielę.

2. Od dzisiejszej niedzieli parafialny zespół Caritas prowadzić będzie pod chórem sprzedaż świeczek na stół wielkanocny. Wraz ze świeczkami rozprowadzane będą ulotki informujące o możliwości przekazania 1,5% podatku na rzecz naszej parafii.

3. Parafialny Zespół Caritas organizuje w kolejne niedziele Wielkiego Postu świąteczną zbiórkę ofiar na rzecz rodzin wielodzietnych i najuboższych parafian. Pozyskane środki pieniężne będą wymienione na karty zakupowe do sklepów spożywczych. Ofiary można składać do skarbony Caritas przy drzwiach głównych koło wyjścia z kościoła. Serdecznie dziękujemy za wszelkie wsparcie.

4. Parafialny Zespół Caritas zaprasza osoby pragnące zaangażować się w dzieło miłosierdzia jako wolontariusze do zgłaszania się w godzinach otwarcia Caritas, do kancelarii parafialnej lub do zakrystii.

5. W dzisiejszą niedzielę o godz. 19.00 w kaplicy bł. Jerzego Matulewicza spotkanie Męskiego Różańca i zmiana tajemnic. Zapraszamy nowych chętnych mężczyzn i chłopców do wspólnoty chcącej się modlić się na różańcu za swoje rodziny, o wolę Pana Boga w ich życiu i praktykowanie tajemnic różańcowych w życiu codziennym.

6. Przez cały okres Wielkiego Postu odprawiane są nabożeństwa wielkopostne:

• w niedziele - Gorzkie Żale z nauką pasyjną - o godz. 17.30,

• w piątki - Drogi Krzyżowe: dla dorosłych po mszy św. o godz. 8.30 i 18.00; oraz dla dzieci - o godz. 17.00 i dodatkowa o godz. 20.00.

7. W poniedziałek przypada święto św. Kazimierza. Jest to dzień imienin Pasterza Archidiecezji Kazimierza kard. Nycza. Pamiętajmy o nim w swoich modlitwach.

8. Wiosenny cykl nauk przedmałżeńskich rozpocznie się w poniedziałek, 4 marca br. r. o godz. 19.00 w sali Emaus w dolnym kościele. Dzień skupienia dla narzeczonych odbędzie się 18 maja br. w godz. od 9.30 - 13.00 w kaplicy bł. Jerzego Matulewicza. 

9. Odnowa w Duchu Świętym "Miłosierdzie" zaprasza wszystkie osoby chore, przeżywające trudności, kryzysy oraz pragnące powierzać swoje intencje na indywidualną modlitwę wstawienniczą w poniedziałek, 4 marca od godz. 19.00 do kaplicy bł. Jerzego Matulewicza.

10. Spotkanie bierzmantów roku II odbędzie w poniedziałek, 4 marca br., a za tydzień w poniedziałek, 11 marca br. dla roku I. Spotkania odbywają się w sali Aniołów o godz. 19.00.

11. Zebranie Rady Parafialnej odbędzie się we wtorek, 5 marca br. o godz. 19.30 w salce Hosanna.

12. Zapraszamy do uczestnictwa w parafialnym kursie Alpha przeznaczonym dla nastolatków oraz młodych dorosłych do 40 roku życia. Na Alphę składa się 10 spotkań poświęconych fundamentom wiary. Kurs rozpocznie się w najbliższą środę, 6 marca br. o godz. 19.30 w dolnego kościoła. Pierwsze spotkanie jest spotkaniem zapoznawczym z kursem. Zapraszamy parafian do pomocy przy organizacji  kursu oraz do podjęcia się odmawiania specjalnej modlitwy w intencji jego owoców.

13. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. O godz. 7.00 msza św. w intencji nowy powołań kapłańskich, do życia konsekrowanego i misyjnych, a o godz. 18.00 - msza św. w intencji kapłanów i braci marianów posługujących w tutejszym kościele i klasztorze.

14. W kiosku parafialnym można nabyć najnowsze wydania tygodników katolickich. Polecamy w „Niedzieli” ‘Temat Numeru’ pt. „Ziemia Święta wciąż płonie”.