.

.

Ogłoszenia parafialne

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

25 września 2022 r.

1. W dzisiejszą niedzielę po mszy świętej o godz. 18.00, jak każdego 25-go dnia miesiąca, wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 20.00 w kaplicy w intencji  uproszenia pokoju na świecie.

2. Także w dzisiejszą niedzielę w kaplicy bł. Jerzego o godz. 20.30 modlitwa z cyklu „Żywe kamienie”.

3. Dzisiejsza niedziela jest ostatnim dniem zapisów na kurs przygotowujący do bierzmowania. Prosimy o pozostawienie wypełnionych formularzy w zakrystii.

4. Spotkanie informacyjne dla rodziców dzieci przygotowujących się do pierwszej spowiedzi i pierwszej komunii św. odbędzie się w najbliższy poniedziałek, 26 września br. o 19.30 w dolnym kościele.

5. Od najbliższego czwartku do niedzieli 2 października na Zamku Królewskim będą się odbywały 27. Targi Wydawców Katolickich. o raz 27 będą się odbywały w Warszawie w Zamku Królewskim XXVII Targi Wydawców Katolickich. Nasze Wydawnictwo Księży Marianów z okazji 35-lecia istnienia przygotowało podczas targów: spotkania z autorami, warsztaty i animacje dla dzieci, oraz koncert. Szczegóły na zamieszczonych plakatach oraz na stronach internetowych.

6. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. O godz. 8.00 - różaniec, o 8.30 - msza św. wynagradzająca za grzechy popełnione przeciwko Niepokalanego Sercu Maryi. Po mszy św. spotkanie Kół Żywego Różańca w dolnym kościele.

7. W najbliższą sobotę w parafii św. Dominika na Służewie odbywać się będą XIII Warszawski Dzień Modlitwy Różańcowej. Program tego dnia jest następujący: o godz. 10.00 - różaniec dzieci, o 11.00 - modlitwa kół Żywego Różańca z całej Warszawy, o 12.00 - msza św. dziękczynna za beatyfikację bł. Pauliny Jaricot.

8. W sobotę rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe. Będą one odprawiane według następującego porządku: w dni powszednie po Mszach św. wieczornych, a w niedzielę o godz. 17.30. Dodatkowo różaniec będzie odmawiany w dni powszednie o godz. 8.00. Różaniec dla dzieci będzie odmawiany w poniedziałki, środy i piątki o godz. 17.00 w dolnym kościele. 

9. Comiesięczne spotkania Bractwa Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny odbędzie się w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 7.00 w kaplicy bł. Jerzego Matulewicza.

10. Ogłaszamy nabór do nowo powstałego chóru "Effatha". Wszystkich, którzy chcieliby chwalić Boga śpiewem oraz włączyć się aktywnie w oprawę muzyczną liturgii, zapraszamy na przesłuchania w każdą środę począwszy od października, o godz. 18.00 w salce Hosanna. Pierwsza próba chóru odbędzie się w środę 5 października 2022 r. o godz. 18.00.

11. Pod chórem można nabyć najnowsze wydania tygodników katolickich. Jest dostępny też najnowszy numer miesięcznika dla dzieci „Mały Gość Niedzielny” z dodatkiem w postaci różańca.