.

.

Ogłoszenia parafialne


UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ
XVI Święto Dziękczynienia pod hasłem „Dziękujemy za czyniących pokój”.
4 czerwca 2023 r.

1. W dzisiejszą niedzielę po mszy św. o godz. 7.00, w kaplicy bł. Jerzego Matulewicza spotkanie Bractwa Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.

2. Dzisiejsza niedziela kończy czas spowiedzi i komunii wielkanocnej.

3. Także dzisiaj po mszach świętych zbiórka do puszek na budowę Świątyni Opatrzności Bożej.

4. Dzisiaj o godz. 19.45, w ramach Święta Dziękczynienia, w Świątyni Opatrzności Bożej, będzie miała miejsce premiera „Oratorium ku czci św. Stanisława Papczyńskiego – „Omnia in caritate - Wszystko w miłości”. Utwór z okazji jubileuszu 350. rocznicy powstania Zgromadzenia Księży Marianów skomponował Pan Paweł Bębenek. 

5. Osoby, które chciałyby się jeszcze wpisać do Księgi Pamiątkowej z okazji 30. Rocznicy Poświęcenia Kościoła zapraszamy do zakrystii.

6. Zapraszamy w czerwcu na nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa: w niedziele o godz. 17.30, a w dni powszednie po mszy św. wieczornej.

7. Zapraszamy dziewczynki pragnące sypać kwiatki podczas procesji Bożego Ciała na spotkanie i próbę w poniedziałek o godz. 18.00 do dolnego kościoła. Prosimy też o pomoc w dostarczeniu kwiatów na ten cel. 

8. Odnowa w Duchu Świętym "Miłosierdzie" zaprasza wszystkie osoby chore, przeżywające trudności, kryzysy oraz pragnące powierzać swoje intencje na indywidualną modlitwę wstawienniczą w najbliższy poniedziałek od godziny 19.00 do kaplicy bł. Jerzego Matulewicza.

9. Fundacja Vocati zaprasza wszystkich dorosłych na wieczór gier planszowych, w najbliższy wtorek, 6 czerwca o godzinie 18.00. Tym razem będziemy ogrywać gry: "Domek" i "Spacer po Burano". To ostatnie spotkanie przed wakacjami. Na kolejne zapraszamy we wrześniu.

10. Msza święta z modlitwą o uzdrowienie będzie odprawiona we wtorek, o godz. 19.15 w górnym kościele. Po mszy św. błogosławieństwo wody, soli i oliwy z oliwek. Oliwę przynosimy we własnym zakresie.

11. Zebranie Parafialnej Rady Duszpasterskiej odbędzie w najbliższy wtorek o godz. 19.30 w salce Hosanna.

12. W najbliższy czwartek - Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). Porządek mszy św. w godzinach przedpołudniowych tak jak w każdą niedzielę. Główna msza św. w naszej parafii będzie odprawiona o godz. 16.00. Po mszy św. wyruszy procesja eucharystyczna ulicami: św. Bonifacego, Czarnomorską, Sobieskiego i św. Bonifacego. Prosimy o nie parkowanie samochodów w tym dniu przy ul. Czarnomorskiej. Ostatnia msza św. w tym dniu o godz. 19.30.

13. Od piątku oktawa Bożego Ciała. Po mszach św. o godz. 18.00 nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Jezusowego i procesja eucharystyczna wokół kościoła. Do obsługi procesji zapraszamy ministrantów, panów do niesienia chorągwi i baldachimu, dziewczynki sypiące kwiatki. Uczestnicząc w procesji można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

14. Ks. Kazimierz Kardynał Nycz na piątek, 9 czerwca br. udzielił wszystkim osobom przebywającym w granicach Archidiecezji Warszawskiej dyspensy od zachowania nakazanej w piątek wstrzemięźliwości od spożywania pokarmów mięsnych. Zachęca też, aby korzystający w tym dniu z dyspensy ofiarowali dowolną modlitwę według intencji Ojca Świętego.

15. W przyszłą niedzielę będziemy gościć w naszym kościele ks. Krzysztofa Pazio, marianina. Wygłosi do nas kazania, podzieli się informacjami o swojej posłudze misyjnej, a po mszach św. będzie prowadził zbiórkę ofiar na dzieła misyjne w Kamerunie.

16. Małżeństwa borykające się z trudnościami w poczęciu potomstwa zapraszają w przyszłą niedzielę na Eucharystię, o godz. 16.00 do kaplicy bł. Jerzego Matulewicza. Po mszy św. spotkanie w sali Aniołów.

17. Spotkanie dla męskich kół Żywego Różańca także w przyszłą niedzielę o godz. 19.00 w kaplicy bł. Jerzego Matulewicza.

18. W kiosku parafialnym można nabyć nowe wydania tygodników katolickich. W tygodniku „Idziemy” polecamy ‘Temat Tygodnia’ pt. „To nie opłatek”.