.

.

Ogłoszenia parafialne


XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA
17 września 2023 r.

1. Zapraszamy chłopców do włączenia się w szeregi ministrantów. Zgłoszenia w niedziele września, po mszy św. o 11.30 u ks. Tomasza.

2. W najbliższy poniedziałek wznawia swoją działalność klub mam; miejsce i przestrzeń dla mam, które chcą się spotkać, odpocząć, wymienić doświadczeniami, poznać inne mamy. Można przyjść z dziećmi lub bez. Nowy termin spotkań na ten rok to poniedziałki w godzinach 11.00 - 12.30.

3. Po przerwie wznawia działalność Parafialny Zespół Caritas. Będzie czynny: we wtorki w godzinach od 17.00 - 19.00 oraz w czwartki od 10.00 - 12.00. 

4. Fundacja  Vocati zaprasza w najbliższy wtorek na godzinę 17.30 dzieci w wieku od 3 do 6 lat wraz z opiekunami na kwietnik rodzinny. Tematem spotkania będzie wieniec dożynkowy. Uczestnicy będą mieli okazję ozdobić słomiany wianek kwiatami i zbożem, poznać ciekawe informacje  dotyczące tradycji, a także nawiązać nowe relacje i zadbać o te już trwające. Szczegółowe informacje na stronie www i fb fundacji.

5. Spotkanie organizacyjne grupy adoracyjnej odbędzie się w czwartek po mszy św. o godz. 18.00 w sali Schroniska w dolnym kościele.

6. Msza św. w intencji kapłanów objętych modlitwą Apostolatu Margaretka będzie odprawiona w sobotę o godz. 8.30. Po mszy św. spotkanie w kaplicy bł. Jerzego Matulewicza.

7. Od soboty wznawiamy spotkania młodzieży w wieku: koniec podstawówki – szkoła średnia. Na spotkaniach jest czas na: modlitwę, budowanie relacji z rówieśnikami, rozwój zainteresowań itp. Spotkanie odbędzie się w sobotę o godz. 19.00 w dolnym kościele. Serdecznie zapraszamy zwłaszcza nowe osoby. Duszpasterzem tej grupy jest ks. Grzegorz.

8. Od przyszłej niedzieli rozpoczniemy zapisy nowych kandydatów do bierzmowania. Formularze będą dostępne w zakrystii i na stronie internetowej parafii. 

9. Zapraszamy młodzież na 2-dniowy wyjazd do Skórca k. Siedlec na spotkanie młodzieży w dniach od 29 - 30 września br. Gościem specjalnym spotkania będzie Klaudia Tołłoczko - fotomodelka i ewangelizatorka). Zgłoszenia u ks. Grzegorza lub zapis na listę w zakrystii - do najbliższego czwartku - 21 września.

10. Bierzmanci z roku drugiego rozpoczną spotkania 2 października br. (poniedziałek), o godz. 19.00 w sali Aniołów. Przygotowanie do bierzmowania prowadzi ks. Grzegorz z animatorami.

11. W Wydawnictwie PROMIC ukazała się książka ks. Jana Kosmowskiego MIC poświęcona jednej z najbarwniejszych postaci polskiej historii na Syberii - o. Krzysztofowi Szwermickiemu, marianinowi, który sam będąc zesłańcem, dobrowolnie pozostał na Syberii, by przez 40 lat służyć tym, którzy do Polski wrócić nie mogli. Książkę z autografem autora można zakupić w księgarni Wydawnictwa, która jest czynna od poniedziałku do piątku.

12. W kiosku parafialnym można nabyć najnowsze wydania tygodników katolickich. Polecamy w „Niedzieli” – temat numeru pt. „Kto kradnie nam dzieci?”