.

.

16.10.2011

Pielgrzymka Odnowy w Duchu Świętym

Dnia 15 X 2011 w sobotę odbyła się z naszej parafii pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Uzdrowienia Chorych w Gidlach koło Częstochowy. Zorganizowała ja Wspólnota Odnowy w Duchu Św. działająca od 26 lat w naszej parafii.
Początki tego Sanktuarium sięgają XVI wieku, kiedy to w 1516 r. rolnik Jan Czeczek znalazł w polu małą kamienną figurkę Matki Bożej z Dzieciątkiem (9 cm). Od tego czasu rozpoczęła się historia cudownych Bożych interwencji za przyczyną Matki Bożej w tych Gidelskim wizerunku. W 1656 r. został konsekrowany duży barokowy kościół pw Wniebowzięcia NMP, w którym umieszczono cudowna figurkę. Koronacja tej figurki miała miejsce w 1923 r. Od prawie 500 lat miejsce to słynie z wielu uzdrowień i cudów...  

W pielgrzymce uczestniczyło 51 osób z naszej i sąsiednich parafii. Opiekunem grupy był ks. Jarosław Hybza. Po przybyciu na miejsce ok. godz. 9.15 nasza grupa została oprowadzona przez miejscowego Kustosza o. Józefa OP, który przybliżył nam historię Sanktuarium i dał wiele przykładów uzdrowień związanych z tym miejscem. Następnie o godz.10.00 była msza św. z kazaniem ks Jarosława, potem czas na osobista modlitwę i obiad. Następnie uczestnicy pielgrzymki odbyli drogę krzyżową, którą poprowadził ks Jarosław i po koronce o godz 15.00 wróciliśmy do Warszawy.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz