.

.

18.08.2014

Pożegnanie ks. Mirosława

Decyzją Przełożonego Prowincji ksiądz Mirosław Żurawski MIC został przeniesiony do domu zakonnego w Puszczy Mariańskiej. Ks. Mirosław odprawi ostatnią Mszę Świętą przed wyjazdem w niedzielę 24 sierpnia o godz.18.00. Ks. Mirosławowi dziękujemy za jego posługę i modlimy się o owocną służbę w nowej parafii.

11 komentarzy:

 1. Bardzo dziękuję Księdzu Mirosławowi za umocnienie w wierze. Jego osoba, bardzo inteligentne homilie bardzo pogłębiły moją duchowość. Każdą homilia na niedzielnej Mszy Św. o 18 bardzo mnie poruszała. Piękne odwołania do historii kościoła, wyjaśnienia problemów teologicznych - to wszystko sprawiało, że moja wiara stała się głębsza i bardziej dojrzała. Księże Mirosławie - dziękuję za umocnienie w wierze.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja też dołączam się do podziękowań - szczególnie za katechezy czwartkowe! :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Smutno się żegnać:( To były moje ulubione Msze Św. Podzielam pogląd, że homilie Ks. Mirosława były wyjątkowo piękne, przemyślane, ciekawe, poruszające, zrozumiałe, kompletne. Dawały siłę, wlewały w serca wiarę, sprawiały że człowiek chciał być lepszy. Będzie mi Księdza brakować. Bóg zapłać za ten spędzony wspólnie czas!

  OdpowiedzUsuń
 4. Wspaniały mówca i spowiednik, odważny, bezpośredni i oddany Sprawie.
  Umie poruszyć i serce, i rozum. Dzięki niemu więcej wiem, więcej rozumiem. I więcej od siebie wymagam, a to dlatego, że moja relacja z Panem Bogiem nabrała innego znaczenia.
  Wiele traci nasza parafia!
  Księże Mirosławie, niech Księdza Bóg prowadzi. Dziękuję za wszystko.

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja także dziękuję - za wsłuchanie w Słowo i wprowadzanie w jego bogactwo, za otwartość na Ducha Świętego, za homilie i spowiedź, za katechezy i dyskusje, i po prostu za życzliwość. Za radykalne, stanowcze ukazywanie tego, co najważniejsze w wierze i w życiu chrześcijańskim, i za przebijającą przez wszystko miłość do człowieka.
  Dziękuję.

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja również dołączam do podziękowań. Ks. Mirosław o tym nie wie, ale podczas wizyty w moim domu na Koledzie Duch Święty przemówił do mnie właśnie za pośrednictwem tego duszpasterza. Od tamtej pory moja wiara jest prawdziwa, czuję, że żyję, a Jezus jest blisko mnie. Dzięki Ci za to Ks. Miroslawie. Proszę nas odwiedzać tu na Stegnach i pamiętać o nas w swoich codziennych modlitwach. Ja obiecuję modlitwę za Księdza, aby miał Ksiądz na swoim "koncie" więcej takich duszyczek jak moja :). Serdeczne Bóg zapłać i do zobaczenia na ostatniej Mszy o 18.00. M.

  OdpowiedzUsuń
 7. Pragnę przyłączyć się do podziękowań.
  Bóg zapłać za każdą Mszę Świętą.
  Ksiądz Mirosław to namacalny dowód na to, ze Jezus prowadzi mnie przez życie skoro stawia mi takich kapłanów na drodze.
  Niech Księdza Bóg błogosławi, umacnia i wspiera w trudnych chwilach. Pamiętam w modlitwach:) Monika Nicewicz

  OdpowiedzUsuń
 8. Bóg zapłać za głoszone Słowo Boże, za wspaniałe homilie (na które licznie przybywały osoby również spoza naszej parafii), za modlitwę, za konstruktywną krytykę, za ukazanie istoty chrześcijaństwa, za liczne nawrócenia, których Bóg dokonał w naszej wspólnocie za pośrednictwem Księdza, za spotkania i dyskusje. Życzymy Księdzu wszystkiego dobrego – niezłomnej wiary, wytrwałości w kapłańskiej posłudze i Bożego błogosławieństwa na każdy dzień. Życzymy również serdecznego przyjęcia w nowej parafii.

  OdpowiedzUsuń
 9. Za słowa, które pozostają w pamięci dłużej niż 15 min. Dziękuję

  OdpowiedzUsuń
 10. Ja również uważam, że parafia dużo traci na odejściu Księdza Mirosława. Mam nadzieję, że Ksiądz będzie nas odwiedzał (zwłaszcza na Wigilię Zesłania Ducha Świętego, ale oczywiście nie tylko). Niech Księdza Bóg błogosławi i strzeże, prowadzi, umacnia i jeszcze bardziej przybliża do siebie. Dziękuję za wszystko i pamiętam w modlitwach.

  OdpowiedzUsuń
 11. Ja rowniesz dziekuje za piekne chwile:-) Agnieszka

  OdpowiedzUsuń