.

.

26.05.2015

Pielgrzymki do Hiszpanii i do Lourdes

Jest jeszcze kilka wolnych miejsc na pielgrzymki samolotowe do Hiszpanii i Lourdes.
Pielgrzymka do Hiszpanii, organizowana z okazji  500. rocznicy urodzin św. Teresy z Avili, odbędzie się od 20 do 28 czerwca 2015 r.. W programie m.in. Madryt, Barcelona, Toledo, Salamanka oraz miejsca związane ze św. Teresą.
Pielgrzymka do Lourdes odbędzie się od 1 do 5 lipca. Msza św. w Grocie Objawień, uczestnictwo w nabożeństwach i modlitwie o uzdrowienie.
Więcej informacji w gablocie przy kościele, na stronie internetowej www.pielgrzymki.org.pl oraz w biurze Stowarzyszenia Pomocników Mariańskich tel. 22 833 74 05.

HISZPANIA - PROGRAM:

1 dzień –sobota, 20 czerwca


WARSZAWA – MADRYT – TOLEDO

O godzinie 8.20 spotkanie na lotnisku i przelot do Madrytu z międzylądowaniem. Przylot do Madrytu o godzinie 15.50. Przejazd do Toledo, miasta będącego klejnotem hiszpańskiej architektury. Modlitwa w Katedrze Najświętszej Maryi Panny. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

2 dzień – niedziela, 21 czerwca

TOLEDO– AVILA


Po śniadaniu zwiedzanie Toledo: kościół Św. Tomasza, w którym znajduje się obraz El Greco „Pogrzeb hrabiego Orgaza”, Synagoga oraz Dom El Greco. Wyjazd do Avili. Zwiedzanie miasta otoczonego imponującym średniowiecznym murem obronnym: katedra, klasztor San José, La Encarnación, dom rodzinny św. Teresy.Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

3 dzień – poniedziałek, 22 czerwca

AVILA – GOTARRENDURA – FONTIVEROS – ALBA DE TORMES – SALAMANKA
    

Po śniadaniu wyjazd do Salamanki z zatrzymaniem się w Gotarrendura, gdzie rodzice św. Teresy zawarli związek małżeński i gdzie św. Teresa jeździła na wakacje z rodzicami, oraz w Fontiveros, jest to miejsce urodzenia św. Jana od Krzyża i gdzie są pochowani jego ojciec oraz jeden z jego braci. Przejazd do Alba de Tormes do karmelickiego klasztoru i kościoła, gdzie znajduje się grób św. Teresy. Po południu zwiedzanie Salamanki: uniwersytet, katedra nowa i stara. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja inocleg.

4 dzień – wtorek, 23 czerwca

SALAMANKA – ZAMORA – SEGOVIA
   

Po śniadaniu przejazd do Zamory. Spacer po mieście zwanym „miastem romańskim”, ze względu na największą na Półwyspie Iberyjskim liczbę zabytków sztuki romańskiej.  Przejazd do Segovii i  zwiedzanie miasta: klasztor Karmelitów, gdzie pochowany jest św. Jan od Krzyża, Alcazar (z zewnątrz), katedra. Zakwaterowanie i obiadokolacja w hotelu.

5 dzień –  środa, 24 czerwca

SEGOVIA – MADRYT
    

Po śniadaniu wyjazd do Madrytu. Zwiedzanie stolicy Hiszpanii: katedra,  Plac Hiszpański, Puerta del Sol, jeden z najważniejszych placów Madrytu, uznawany za centrum miasta i kraju, Arena Byków (z zewnątrz), Stadion piłkarski Real Madryt (z zewnątrz) oraz wizyta w Muzeum Prado, jednym z najważniejszych i najbogatszych muzeów na świecie. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie i obiadokolacja.

6 dzień –  czwartek, 25 czerwca

MADRYT – SARAGOSSA
   
Po śniadaniu przejazd do Madrytu i zwiedzanie Pałacu Królewskiego, oficjalnej rezydencji króla Hiszpanii. Przejazd do Saragossy i zwiedzanie starówki miasta oraz nawiedzenie Bazyliki Matki Bożej na Kolumnie (del Pilar), wybudowanej w miejscu objawienia się Matki Bożej św. Jakubowi Starszemu. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

7 dzień –  piątek, 26 czerwca

SARAGOSSA – MONTSERRAT
    

Po śniadaniu wyjazd do Montserrat. Nawiedzenie najważniejszego sanktuarium maryjnego Katalonii z cudowną figurką Czarnej Madonny. Zakwaterowanie i czas wolny na modlitwę. Obiadokolacja i nocleg.

8 dzień –  sobota, 27 czerwca

MONTSERRAT – BARCELONA
    

Po śniadaniu wyjazd do Barcelony. Zwiedzanie miasta:Park Güell, niedokończony kościół Sagrada Familia, gotycka katedra św. Eulalii. Podziwianie panoramy miasta ze wzgórza Montjuic. Spacer najsłynniejszą ulicą miasta:La Rambla. Zakwaterowanie,obiadokolacja i nocleg.

9 dzień –  niedziela, 28 czerwca

BARCELONA – WARSZAWA


Po śniadaniu czas wolny w Barcelonie i około godziny 13.00  przejazd na lotnisko. Przelot do Polski z międzylądowaniem. Lądowanie w Warszawie o godzinie 22.00. Zakończenie pielgrzymki. Program obejmuje:

      •    przelot samolotem rejsowych linii lotniczych na trasie Warszawa-Madryt i Barcelona-Warszawa

      •    przejazd autokarem na terenie Hiszpanii, zgodnie z programem

      •    8 noclegóww hotelach 3*, w pokojach 2-3-osobowych z łazienkami (dopłata do pok. 1 os 185 EUR)

      •    śniadania (w dniach od 2 do 9)  i obiadokolacje (w dniach od 1 do 8)

      •    codzienną Mszę świętą

     •    opiekę duszpasterską (ks. Paweł Skonieczny MIC) i opiekę pilota

      •    przewodników i bilety wstępu do zwiedzanych obiektów

      •    ubezpieczenie NNW i KL (bez kosztów leczenia chorób przewlekłych) CENA: 1990 PLN + 580 EUR + płacone na miejscu 100 EU
 
I wpłata: 500 PLN przy zapisie  II wpłata:100EUR do 10.02.2015 III wpłata:1.490 PLN do 10.03.2015IV wpłata: 480 EUR do 15.04.2015     

Wpłat można dokonywać gotówką w zakrystii lub kancelarii parafii NMP Matki Miłosierdzia przy ul. Św. Bonifacego 9 w Warszawie,tel. 22 842 67 34,stegny@marianie.pl

lub przelewem na rachunki bankowe SPM ul. św. Bonifacego 9, 02-914 Warszawa: PKO S.A. VII O /Warszawa, Al. W. Witosa 31, 00-710 Warszawa dla PLN:  53 1240 1109 1111 0000 0515 2270 dla EUR: PL 66 1240 1109 1978 0010 5086 4134 SWIFT (BIC) -  PKOPPLPW

 

   

   

   

   

   

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz