.

.

23.10.2017

organizujemy wyjazd na spotkanie Taizé do BazyleiPielgrzymka zaufania przez ziemię dociera do Bazylei. To piękne, starożytne miasto, położone u zbiegu granic trzech państw: Francji, Niemiec i Szwajcarii, w okresie świąteczno-noworocznym będzie gościć tysiące młodych chrześcijan z całej Europy, którzy skupieniem, modlitwą, śpiewem, a przede wszystkim radosną jednością chcą dać światu świadectwo pokoju i nadziei, która płynie od Boga. 

Po wielu latach przerwy chcemy w tym roku zorganizować wyjazd na Europejskie Spotkanie Młodych Taizé z naszej parafii. Jeśli więc masz między 16 a 35 lat i chciałbyś przeżyć tych kilka dni po świętach Bożego Narodzenia inaczej niż zwykle - czyli zamiast dojadania tego, co zostało po Wigilii, raczej pomyśleć trochę nad sensem swego życia, a Nowy Rok powitać wyjątkowo nie na domówce z kumplami bądź miejskiej imprezie, lecz podczas radosnego Święta Narodów w dobrym, międzynarodowym towarzystwie, to jest to propozycja dla Ciebie!


Spotkania Taizé to skupienie, medytacja i modlitewny śpiew pięknych kanonów, ale także poznawanie nowego miejsca na mapie Europy, nowe przyjaźnie i kontakty, wymiana doświadczeń i możliwość użycia w praktyce języków obcych przez tyle lat mozolnie wkuwanych w szkole i na kursach. I jeszcze ta zupełnie unikalna okazja, by po powrocie pochwalić się znajomym: "a ja Nowy Rok witałem w Szwajcarii" ;) Tak naprawdę, to jednak kolejna możliwość, by zbliżyć się do Boga i poznac Jego dobroć i miłość.
Serdecznie zapraszamy! Jeśli znasz kogoś, kto nie mieszka na terenie naszej parafii, albo nawet w Warszawie, a chciałby się z Tobą zabrać - zaproś go i jedźcie razem!Program:
27 grudnia 2017 - wyjazd autokarem spod kościoła (ok. godz. 17.00)
28 grudnia - przyjazd do Bazylei, zakwaterowanie u szwajcarskich rodzin lub w miejscach  przygotowanych przez gospodarzy, odebranie pakietów uczestnika
28-31 grudnia - właściwy program Taizé (spotkania modlitewne, zwiedzanie miasta, imprezy towarzyszące)
31 grudnia - Święto Narodów i witanie Nowego Roku w parafiach 
1 stycznia 2018 - uroczysty obiad noworoczny u rodzin-gospodarzy, w godzinach popołudniowych wyjazd powrotny
2 stycznia rano - powrót do Warszawy

Koszt: 620 PLN
Kwota ta obejmuje: pakiet uczestnika (zakwaterowanie, wyżywienie i karnet na komunikację miejską w Bazylei i okolicach), transport w obie strony komfortowym autokarem, ubezpieczenie oraz koszty operacyjne (zakwaterowanie i wyżywienie kierowców)

Zapisy u ks. Rafała, osobiście lub przez e-mail: dms@marianie.pl do niedzieli 19 listopada.
Poniżej link do wideo promującego spotkanie w Bazylei oraz kilka innych, które przeniosą Was w wyjątkowy klimat spotkań Taizé.

https://www.youtube.com/watch?time_continue=176&v=ZYQzxP_u06Y
https://www.youtube.com/watch?v=FRrYRORosgo&list=PLAFC3BF61F242A1C6
https://www.facebook.com/Taize.Polska/videos/1464186106952541/?fref=mentions