.

.

2.10.2018

różaniec

- z pozoru to zwykła modlitwa. Modlitwa długa i nużąca. Tak, myślą niektórzy. Ale różaniec to nie jest zwykła modlitwa - to sposób na życie! Odmawiając różaniec oddajemy wszystkie nasze radości i smutki - całe nasze - życie Maryi. Gdy zwracamy się do Niej z ufnością, możemy być pewni, że Ona wstawia się za nami u Swego Syna - Jezusa. Różaniec jest zatem modlitwą zawierzenia, która kieruje nas przez Maryję do Jezusa. Odmówienie całej części różańca trwa 25 minut… To jedyne 25 minut z 1440 - które otrzymujemy od Boga każdego dnia! O mocy różańca można pisać wiele - jednak to każdy osobiście musi się o niej przekonać. Gdy na dwa dni przed swoją śmierci,
zapytano o. Pio, co miałby ważnego do przekazania ludziom, odpowiedział: “Chciałbym zaprosić wszystkich grzeszników z całego świata, aby kochali Matkę Bożą. Odmawiajcie zawsze różaniec. I odmawiajcie go tak często, jak tylko możecie. Szatan stara się zawsze zniszczyć tę modlitwę, ale mu to się nigdy nie uda. To jest modlitwa Tej, która króluje nad wszystkim i wszystkimi. To ona nauczyła nas modlić się na różańcu, tak ja Jezus nauczył nas mówić Ojcze nasz.”
      W październiku odmawiamy różaniec codziennie: w dni powszednie po Mszy św. wieczornej. W niedzielę o godz. 17.30. Dodatkowo w dni powszednie o godz. 8.00. Dzieci zapraszamy na wspólną modlitwę różańcową w poniedziałki, środy i piątki o godz. 17.00.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz