.

.

1.12.2018

konkurs szopek Bożonarodzeniowych

Zapraszamy wszystkich uczniów do wzięcia udziału w II Edycji Międzyszkolnego Konkursu Szopek Bożonarodzeniowych w naszej parafii. Konkurs zostanie przeprowadzony wśród uczniów w dwóch grupach wiekowych:  klasy 1- 3 oraz klasy 4 – 7.
Szopki mogą być wykonane z dowolnych materiałów według twórczych pomysłów uczestników: drewno, liście, szyszki, materiały, gazety (elementy collage’u), cegły, kamienie, elementy ikonowe. Zapraszamy do ujęcia tematu betlejemskiej groty w sposób jak najbardziej aktualny - podobnie do szopek w różnych
kościołach Warszawy, gdzie obok tradycyjnych form możemy spotkać scenerię współczesną, którą autorzy wykorzystują dla pokazania Boga w dzisiejszym świecie.
Pragniemy, aby nasz konkurs  stał się okazją do rodzinnej zabawy - wspólnego adwentowego  przygotowania do nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia.
Prace należy oddawać do katechetów odpowiedzialnych w poszczególnych szkołach za przebieg konkursu.
Konkurs składa się z 2 etapów: szkolnego i parafialnego.
I etap - szkolny: Termin składania szopek w szkołach: do 17 grudnia 2018 (włącznie). Szkolne komisje wybiorą od 5 do 7 najbardziej interesujących szopek. Odpowiedzialni nauczyciele dostarczą wybrane szopki do parafii.
II etap - parafialny: W kościele parafialnym pod wezwaniem Najświętszej Maryi Panny Matki Miłosierdzia w Warszawie szopki zostaną wystawione w nawie bocznej, gdzie Parafianie będą mogli je oglądać i przez głosowanie wybrać ich zdaniem najciekawsze projekty. Głosowanie odbędzie się poprzez oddanie głosu na daną szopkę oznaczoną numerem. Głosy będą wrzucane do odpowiednio przygotowanej skrzyneczki.
Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 6 stycznia 2019 r. w niedzielę, podczas mszy świętej dla dzieci o godzinie 11.30. Dla wybranych przez Parafian Twórców przewidziane są nagrody uznania.
Zapraszamy do pięknej zabawy, aby pomóc dzieciom przyjść do Tego, który sam stał się jednym z nich.
Beata Chrudzimska i Barbara Nowosielska

METRYCZKA
Imię i nazwisko dziecka: …………………………………………………………………..
Klasa i szkoła: ……………………………………………………………………………..
Telefon kontaktowy: ……………………………………………………………………….
Wyrażam zgodę na przechowywanie i przetwarzanie danych osobowych mojego dziecka przez Parafię Rzymskokatolicką Najświętszej Maryi Panny Matki Miłosierdzia w Warszawie dla celów związanych z przeprowadzeniem „II Edycji Międzyszkolnego konkursu szopek Bożonarodzeniowych” na czas jego trwania. Dane te są przetwarzane zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. z 2002 roku, Numer 101, poz. 926 z późniejszymi zmianami).

                                                                       ……….……………………………………………
                                                                                   Data i podpis rodzica (opiekuna)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz