.

.

14.12.2019

konkurs szopek bożonarodzeniowych

Zapraszamy wszystkich uczniów do wzięcia udziału w III Edycji Międzyszkolnego Konkursu Szopek Bożonarodzeniowych.
Konkurs zostanie przeprowadzony wśród uczniów w dwóch grupach wiekowych: klasy 1-4 oraz klasy 5-8.

Szopki mogą być wykonane z dowolnych materiałów według twórczych pomysłów uczestników: drewno, liście, szyszki,
materiały, gazety (elementy collage’u), cegły, kamienie, elementy ikonowe. Zapraszamy do ujęcia tematu betlejemskiej groty w sposób jak najbardziej aktualny - podobnie do szopek w różnych kościołach Warszawy, gdzie obok tradycyjnych form możemy spotkać scenerię współczesną, którą autorzy wykorzystują dla pokazania Boga w dzisiejszym świecie.
Pragniemy, aby nasz konkurs  stał się okazją do rodzinnej zabawy - wspólnego adwentowego  przygotowania do nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia.

Prace należy oddawać do katechetów odpowiedzialnych w poszczególnych szkołach za przebieg konkursu.

Konkurs składa się z 2 etapów: szkolnego i parafialnego.

I etap - szkolny:
Termin składania szopek w szkołach: do 10 stycznia 2020 r. (włącznie). Szkolne komisje wybiorą od 5 do 7 najbardziej interesujących szopek. Odpowiedzialni nauczyciele dostarczą wybrane szopki do parafii.

II etap - parafialny:
W kościele parafialnym pod wezwaniem Najświętszej Maryi Panny Matki Miłosierdzia w Warszawie szopki zostaną wystawione w nawie bocznej, gdzie Parafianie będą mogli je oglądać i przez głosowanie wybrać ich zdaniem najciekawsze projekty. Głosowanie odbędzie się poprzez oddanie głosu na daną szopkę oznaczoną numerem. Głosy będą wrzucane do odpowiednio przygotowanej skrzyneczki.

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 19 stycznia 2020 r. w niedzielę, podczas mszy świętej dla dzieci o godzinie 11.30. Dla wybranych przez Parafian Twórców przewidziane są nagrody uznania.
Zapraszamy do pięknej zabawy, aby pomóc dzieciom przyjść do Tego, który sam stał się jednym z nich.
Beata Chrudzimska i Barbara Nowosielska

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz