.

.

26.03.2022

koncert pieśni wielkopostnych

Wielki Post to czas, w którym rozważamy opuszczenie, cierpienie oraz śmierć Jezusa Chrystusa - Boga i człowieka. Dla nas katolików to moment zatrzymania, próby spojrzenia na nasze życie rodzinne, małżeńskie, zawodowe z innej strony, tej duchowej. Nieodzowną pomocą w tym może być rozważanie biblijnych scen z najważniejszych momentów historii naszego zbawienia zawartych w przepięknych, pieśniach pasyjnych.

W naszej parafii w najbliższą niedzielę 2 kwietnia br. pieśni te przybliży wspaniały muzyk, artysta Maciej Miecznikowski. W programie koncertu usłyszymy i zaśpiewamy wspólnie między innymi utwory takie jak: "Ogrodzie oliwny" "Ludu mój ludu" "Jezu Chryste Panie miły" "Krzyżu Chrystusa" "Golgoto".

Dzięki nowym aranżacjom, przygotowanym przez naszego gościa utwory tak blisko związane z naszą wiarą, tradycją oraz kulturą zyskały nowy, artystyczny blask. Niech udział w tym wydarzeniu obudzi w nas pragnienie zbliżenia się do Boga, a jednocześnie również zrozumienia cierpienia obecnego w naszym życiu.

Maciej Miecznikowski. Muzyk i wokalista, autor piosenek, aktor, showman i osobowość telewizyjna. Absolwent Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku. Multiinstrumentalista - śpiewa akompaniując sobie na fortepianie i gitarze, gra też na trąbce, flecie i akordeonie. 30 lat na scenie. Tysiące koncertów i nagrań. Liczne nagrody i wyróżnienia.

Obdarzony głębokim i mocnym głosem, dzięki któremu może z wdziękiem i charyzmą oryginalnie zinterpretować niemal każdy utwór z dowolnego repertuaru. Choć wychował się na muzyce klasycznej i jazzie, to uprawiał wiele gatunków muzycznych, swobodnie poruszając się w różnych konwencjach. Laureat wielu prestiżowych nagród bluesowych i jazzowych. 

Od 2000 roku wokalista znanego zespołu rozrywkowego Leszcze, wraz z którym otrzymał także nagrody dziennikarzy i publiczności na festiwalach w Opolu. 

Wziął udział w dziesiątkach różnorodnych projektów muzycznych: wydawnictw płytowych, koncertów oraz programów telewizyjnych. 

Najbardziej znane przeboje, z którymi jest kojarzony, to „Ta dziewczyna”, „Kombinuj dziewczyno”, „Tak się bawi nasza klasa” z repertuaru Leszczy czy „Psalm kochania” i „Jedenaste” z oratoriów Zbigniewa Książka i Piotra Rubika. Wielbiciele gatunku pamiętają go także z oratorium „Siedem pieśni Marii” Bartłomieja Gliniaka, skąd pochodzi między innymi utwór „Matka Boska Śnieżna”. 

Prowadzenie cieszącego się dużą popularnością show muzycznego “Tak to leciało!” przyniosło Maciejowi Miecznikowskiemu wielokrotne nominacje do Telekamer i Wiktorów. 

Od 2012 występuje również pod własnym nazwiskiem, w recitalach solowych lub w koncertach z trio. 

W 2014 roku wydał swoją pierwszą solową, autorską płytę „Będzie z nami dobrze”, a w kolejnym - wraz z jazzową gitarzystką Krzysią Górniak - przepięknie zaaranżowany album „Tribute to Nat King Cole”. W roku 2017 nagrał płytę pt. „Moje ulubione kolędy”, a rok później - „Wyśpiewać 100 lat niepodległości”, z porywającymi wersjami najpiękniejszych polskich piosenek historycznych, w tym: „O mój rozmarynie”, „Czerwone maki na Monte Cassino”, czy „Ballada stepowa” z filmu „Pan Wołodyjowski”. 

Jako aktor potwierdza swój talent w znakomitych rolach teatralnych. Wraz z Emilianem Kamińskim i Olafem Lubaszenką występuje w Teatrze Kamienica i w Teatrze Stu w wyreżyserowanej przez Krzysztofa Jasińskiego głośnej sztuce „Kolacja na cztery ręce”, a od lipca 2017 roku gra główną rolę w słynnym spektaklu "Dzień świra" - musicalu-operze na podstawie scenariusza Marka Koterskiego, z muzyką Hadriana Filipa Tabęckiego, w reżyserii Marcina Kołaczkowskiego. W roku 2021 w Basenie Artystycznym w Warszawie odbyła się premiera kolejnego światowego tytułu - spektaklu „Kwartet”, w reżyserii Grzegorza Chrapkiewicza, gdzie Maciej Miecznikowski gra jedną z czterech głównych ról. 

Można go również usłyszeć w muzycznym projekcie „Hommage a’ Blues Brothers” w duecie ze Zbigniewem Zamachowskim, wykonywanym najczęściej symfonicznie z towarzyszeniem najlepszych polskich orkiestr, takich jak: Sinfonia Varsovia, Orkiestra Symfoniczna Filharmonii w Szczecinie, Narodowe Forum Muzyki - Filharmonia Wrocławska, czy Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Podkarpackiej w Rzeszowie. Od kwietnia 2019 roku występuje gościnnie w Warszawskiej Operze Kameralnej, gdzie brawurowo zadebiutował w "Weselu Figara" W.A.Mozarta.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz