.

.

17.04.2022

premiera oratorium "Perpetuum Mobile"

Zapraszamy na kolejną premierę Chóru Kameralnego "Invicta"!

23 kwietnia (sobota) 2022, godz. 19:30 - WSTĘP WOLNY - górny kościół.

"Perpetuum mobile" to oratorium złożone ze współczesnych utworów sakralnych. 

Chór Kameralny "Invicta" po debiucie programem "Et in Arcadia ego" dotykającego spraw eschatologicznych - wyrusza w podróż po meandrach miłości.

Poszukuje odpowiedzi na pytanie czym jest tytułowe "Perpetuum Mobile" (Wieczysta Machina), która napędza świat i tych, którzy go tworzą. Być może tym nośnikiem jest właśnie miłość: międzyludzka, intymna; miłość do Pana Boga, Ojczyzny, do tych, co odeszli; miłość do drugiego człowieka, codzienna lub taka, która wynika z przyzwyczajenia... Oratorium w swojej narracji zderza świat romantycznych ideałów z tym, jak człowiek każdego dnia doświadcza faktycznie (lub nie) wielowymiarowo rozumianej miłości.

Oratorium "Perpetuum Mobile" jest złożone ze współczesnych pereł muzyki chóralnej a cappella XX i XXI wieku! W programie: J. Świder, A. Szaliński, St. Wiechowicz, E. Elgar, G. Finzi, D. Foresst, J. Kaczmarek, C. Ambroz, W. Kilar.

W koncercie zostały użyte elektronicznie przetworzone fragmenty kantaty "Carmina Burana" Carla Orffa.

„Perpetuum mobile” jest drugą odsłoną tryptyku: „Arcadia”„Perpetuum” i szykowane na jesień „Genesis” o narodzeniu, tworzeniu, narodzie wybranym.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz