.

.

17.02.2024

kurs Alpha

Zapraszamy do uczestnictwa w parafialnym kursie Alpha przeznaczonym dla nastolatków oraz młodych dorosłych i osób czujących się młodo. Kurs odbywać się będzie w środy o 19.30 począwszy od 6 marca br. (wyłączając środę przed Wielkanocą oraz 1 maja) w nowej aranżacji dolnego kościoła.

Kurs Alpha to cykl 10 spotkań tematycznych poświęconych fundamentom wiary chrześcijańskiej. Można by nazwać Alphę rekolekcjami w drodze czy w ciągu życia. Uczestnicy siedzą przy swoich stołach w małych grupach, gdzie w kameralnej i otwartej atmosferze poznają się, jedzą przygotowaną dla nich prostą kolację, słuchają krótkiej katechezy, na temat której potem rozmawiają. Alpha służy zarówno wierzącym do wejścia w doświadczenie wspólnoty, jak również osobom oddalonym jako miejsce wejścia żywą wiarę lub w ogóle w chrześcijaństwo.

Można się spotkać z krytyką kursu Alpha z racji jego początków w kościele anglikańskim - w odpowiedzi na nie Komisja Episkopatu Polski wydała Dyrektorium zalecając Alphę jako skuteczne i owocne narzędzie w kontekście katolickim (link poniżej). Księża Marianie niejednokrotnie organizowali kurs w swoich parafiach. 

Link do Dyrektorium Konferencji Episkopatu Polski:

Osoby chętne do pomocy przy organizacji kursu mogą zgłosić się do ks. Tomasza lub ks. Grzegorza.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz