.

.

16.03.2012

Ciało i dusza, co Cię porusza?

W dniach 14-15 marca w naszej parafii gościł zespół Porozumienie. Głosili rekolekcje, nietypowe, bo część tego, co chcieli przekazać grali i śpiewali. Jeśli ktoś myślał, że będzie to głośny koncert, to niestety nie tym razem. Jedyne, co rzeczywiście było głośne w czasie tych dwóch dni, to było świadectwo… Każdy z nich dzielił się swoją wiarą, codziennym słabościami, manowcami, na których kiedyś wylądował, i drogą, najtrudniejszą codzienną, bez kolorowania.
Jak już wspomniałam, to nie był koncert, choć przy tylu instrumentach tak mogłoby się wydawać… poza dzieleniem, była to też modlitwa. Żywa, bez ściemy, tak jak jest, prosto z serca i prosto do Serca, do Miłości.
A sam temat rekolekcji?(czytaj więcej)
Relacje. Ta, którą mamy z Bogiem, i ta, którą tworzymy z ludźmi. Właśnie w takiej kolejności. To Bóg ma być naszym twardym gruntem, skałą, tak by nasze silne, ludzkie nogi się nie zapadały. Tak, byśmy słabi po ludzku, Bogiem umocnieni mieli siłę zmierzyć się z codziennością, by nie szukać miłości, wolności i szczęścia, tam gdzie nie ma jego źródła. W człowieku, równie słabym jak my sami. Najlepiej ten czas podsumuje tekst jednej z piosenki. „Wszystko, co mam, oddaję Tobie. Moje życie, Ty króluj w nim.”

Galeria zdjęć

Katarzyna Grzybek


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz