.

.

17.01.2020

kolędy z Haliną Frąckowiak

W niedzielę 26 stycznia br. o godz. 16.00 w dolnym kościele odbędzie się Koncert kolęd w wykonaniu Haliny Frąckowiak. Serdecznie zapraszamy!

Halina Frąckowiak - wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów, dziennikarka, psycholog. Należy do najbardziej lubianych i cenionych gwiazd polskiej piosenki. Jej kariera trwa nieprzerwanie od 55 lat. Ciągle zdobywa nowych fanów starszego, ale i młodego pokolenia słuchaczy.

Twórczość Haliny Frąckowiak wywodzi się z nurtu muzyki rockowej, której jest wierna od lat. Co nie znaczy jednak, że ogranicza się tylko do tego stylu.
Jej wszechstronne zainteresowania muzyczne pozwoliły na twórcze poszukiwania nowych środków wyrazu w piosence „środka”, muzyce soulowej, poezji śpiewanej (płyta „Ogród Luizy” do poezji K. Wierzyńskiego)

Nagrała ponad 20 płyt (w tym 4 złote), wiele recitali telewizyjnych i spektakli
muzycznych jak np.: „Na szkle malowane”, „Zagrajcie nam dzisiaj wszystkie srebrne dzwony”, „Kolęda nocka”. Prowadziła swoje autorskie programy w telewizji a jej koncerty mogła oglądać widownia w całej Europie, Australii i USA (m.in. z zespołami: Perfekt, Spisek, SBB czy orkiestrą Adama Sztaby).

Współpracowała z najlepszymi autorami piosenek (Młynarski, Kofta, Geartner,
Trzciński, Wołek, Kukulski), nagrywając tak wielkie przeboje jak „Napisz proszę”, „Za mną nie oglądaj się” (z Grupą ABC), „Brzegi łagodne”, „Pieśń Geiry”( z zespołem SBB) jak również wylansowała swoje kompozycje „Idę dalej”, „Bawimy się w życie”, „Julio nie bądź zła”. Cała Polska nuciła z nią „Bądź gotowy dziś do drogi”, ,,Papierowy księżyc”, „Mały Elf” czy „Serca gwiazd”, a jej piosenka „Panna pszeniczna” należała do ulubionych utworów papieża Jana Pawła II, który zaprosił ją do występu w Watykanie. Z okazji 50-lecia pracy artystycznej ukazał się 3 płytowy, przekrojowy album „50 piosenek na 50 lecie” wydany przez Polskie Nagrania.

Ciągle młoda, twórcza, otwarta na nowe trendy muzyczne. Wyrazem tego był np. gościnny występ na Open’er Festival w duecie z L.U.C, na którym wystąpiła jako pierwsza artystka ze swojego pokolenia. W 2016 podczas Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu nagrodzona Diamentowym Mikrofonem. Mistrz Mowy Polskiej 2018 . W 2019 roku zaprezentowała Specjalny Utwór dla
Zbigniewa Wodeckiego pt. „W Krakowie pada deszcz”.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz